Nazwisko warte więcej niż tysiąc słów

with 4 komentarze

Zdjęcie do artykułu "Nazwisko warte więcej niż tysiąc słów"

Co to znaczy mieć znane nazwisko? Co składa się na tę wartość? Jak ją wyliczyć?
Są to skomplikowane pytania, na które odpowiedzi należy szukać biorąc pod uwagę konkretne przypadki i ocenę ludzi, dla których dana postać jest cenna i wartościowa. 

Jedno jest pewne! Nie ważne czy Twoje nazwisko jest znane, czy jeszcze nie, jest ono Twoją wizytówką i najcenniejszą inwestycją w marketing Twojej firmy.

Dzisiaj postanowiłam przedstawić nazwiska 10 postaci, które są mi znane, cenione i darzę je dużym szacunkiem. Mogę je lubić lub nie, mogę się z nimi zgadzać lub nie, w końcu mogą one być dla mnie ważne lub nie, ale najważniejsze jest to, że cenię je za:
--> autentyczność z jaką kreują swoją markę osobistą,
--> otwartość z jaką odkrywają siebie i wpuszczają innych do swojego świata,
--> jasny kierunek jaki obrali i konsekwentnie do niego dążą, 
--> wykorzystywanie szans, co niewątpliwie robią prowadząc swoje biznesy z sukcesem, 
--> wiarę i pewność siebie bo bez tego nic by nie osiągnęli i nie przetrwaliby porażek, których z pewnością na ich drodze było niemało. 

Dzisiaj zestawiłam ze sobą 10 różnych postaci z różnych branż. Co je łączy?
Przede wszystkim wszystkie te cechy, które wymieniłam wyżej. Co więcej chciałam pokazać, że każde z tych nazwisk jest warte więcej niż tysiąc słów. Każda z tych osób jest równie cenna dla swoich odbiorców, fanów i uczniów. Jest gwiazdą specjalizującą się w wąskim temacie, w którym osiągnęła sukces. Każda z tych osób zapracowała na swoje nazwisko i robi to dalej realizując swoje cele każdego dnia.

Robert Lewandowski

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby nazwiska „Robert Lewandowski“. Kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Bayernu Monachium jest naszą wizytówką, a jego potencjał medialny wyceniono na ponad 90 mln. złotych. Koszty jego udziału w reklamie wahają się od 700 tys. do nawet 2,5 mln. złotych w zależności od wielkości kampanii reklamowej. Bierze udział w promocji wiodących marek takich jak: T-Mobile, Coca-Cola czy Vistula. Co ważne, nie tylko stawki za udział w reklamie, czy wycena potencjału reklamowego Roberta jest tutaj najważniejsza. Liczą się przede wszystkim jego wyniki sportowe oraz to w jaki sposób podchodzi do swojego sukcesu. Ciężką pracą, wytrwałością i wiarą w siebie zapracował na swoje nazwisko.

Reprezentacja Polski w kampanii marki Vistula
Reprezentacja Polski w kampanii marki Vistula

Martyniuk Zenon

Niekwestionowany król Disco Polo. Dzisiaj jego muzyka i sam gatunek przechodzi drugą młodość, króluje na polskich parkietach. Kto nie zna piosenki „Za Twe Oczy Zielone“, nie słyszał jej chociażby raz, niech pierwszy rzuci kamieniem... Hit wokalisty zespołu Akcent ma ponad 90 milionów wyświetleń w serwisie You Tube, a za gościnny, kilkudziesięciominutowy występ artysty trzeba zapłacić ponad 20 tys. złotych.
Disco Polo wraca do łask. Zenon Martyniuk jest gwiazdą, idolem, nie tylko starszego pokolenia. Bilety na jego koncerty rozchodzą się w mgnieniu oka. Szał na Zenka trwa nadal co świetnie wykorzystała firma Just Food Polska, która jest producentem napoju energetycznego "Zenek" sygnowanego przez wokalistę zespołu Akcent. 
Nie każdy musi lubić muzykę Disco Polo, ale każdy powinien szanować niekwestionowanego jej króla. On również na swoje nazwisko pracował długo i wytrwale. Nie poddał się kiedy Disco Polo odchodziło już do lamusa. Przy tym wszystkim pozostał rodzinnym, ciepłym facetem, którego właśnie tak odbieram. 🙂

 

Chodakowska Ewa

Trenerka - killerka, najpopularniejsza instruktorka fitness w Polsce. Zmobilizowała miliony Polaków do wstania z kanapy i rozpoczęcia przygody ze sportem. Sympatie wielu osób zdobyła zaangażowaniem, pasją i otwartością bez nadęcia i próżności. Na swoje nazwisko zapracowała wracając do Polski po latach mieszkania w Grecji i budowania swojej marki właśnie tam. Postawiła wszystko na jedną kartę i w rok zbudowała solidne podstawy pod fitnessowe imperium. Dzisiaj jej potencjał reklamowy wyceniono na ponad 70 milionów złotych. Nie ma się co dziwić, gdyż Ewa Chodakowska jest jedną z najbardziej lubianych gwiazd. Jej profil na Facebooku lubi ponad 2 miliony użytkowników, a filmiki z 6 minutowymi treningami zostały wyświetlone ponad 3 miliony razy każdy.

Zdjęcie Ewy Chodakowskiej

Kuczyńska Julia (Maffashion)

Jedna z dwóch najpopularniejszych blogerek modowych w Polsce. Według rankingu prestiżowej Agencji Tribe Dynamics, Maffashion znalazła się na na pierwszym miejscu listy najbardziej wpływowych blogerów, opublikowanej przez portal Women's Wear Daily. Według wyliczeń amerykańskiej agencji zyski marek, z którymi pracowała Maffashion sięgnęły sumy 65 milinów złotych.

Kampania Coca Coli z Julią Kuczyńską
Kampania reklamowa marki Coca-Cola

Chajzer Filip

Najbradziej lubiany polski dziennikarz. Gwiazda stacji TVN. Humorem, błyskotliwością, inteligencją i wytrwałością zapracował na swoje nazwisko. Będąc synem Zygmunta Chajzera najpopularniejszego prezentera lat 90 – tych, na pewno nie było łatwo. Dzisiaj Filip Chajzer jest dziennikarzem z krwi i kości tworzącym ciekawe, wartościowe i angażujące treści dla telewizji i prasy. Jest również dobrym człowiekiem, o czym świadczy jego zaangażowanie w działania charytatywne. W 2016 roku zorganizował zbiórkę funduszy dla Hospicjum Dziecięcego Promyczek w Otwocku, dla którego zebrał ponad 400 000 tys złotych.

Grzesiak Mateusz

Nauczyciel, trener, konsultant, najpopularniejszy coach w Polsce. Kto dzisiaj mówiąc "rozwój osobisty" nie wymieni Mateusza Grzesiaka? Nazwisko większości znane, ale wywołujące wiele kontrowersji, jak wszystko co związane z branżą samorozwoju. Jedno co trzeba mu oddać to to, że robi swoje i konsekwentnie dąży do tego by być najpopularniejszym trenerem w Polsce i kilku innych krajach również. Myśli globalnie, działa globalnie i czerpie wiedzę i inspirację od tych, którzy są przed nim. Chcąc czerpać wiedzę od Mateusza trzeba się przygotować na niemałe koszty. On już na swoje nazwisko zapracował, zbudował autorytet i stał się niejako ekspertem w dziedzinie rozwoju osobistego.

Zdjęcie Mateusza Grzesiaka

Szafrański Michał

Uczy Polaków „Jak oszczędzać pieniądze“ prowadząc najpopularniejszy blog o finansach osobistych w Polsce. Król self publishingu, który wydając w 2016 roku swoją pierwszą książkę Finansowy Ninja zarobił na niej ponad 2 mln złotych. Co więcej w serii bezpłatncyh artykułów na swoim blogu podzielił się wiedzą jak to zrobił.

Grafika_Case study książki Finansowy Ninja

Sadowski Michał

Barwna twarz internetu. CEO firmy Brand 24, lidera monitoringu internetu w Polsce. Co więcej fajny człowiek, który swoimi pasjami, przemyśleniami, a nawet urywkami z życia prywatnego dzieli się ze swoją społecznością. Dzisiaj obserwuje go ponad 22 tysiące użytkowników Facebooka, a każdy z nich zna i śledzi losy Lilki i Róży jego przesłodkich córeczek. Tak się właśnie robi internety drodzy Państwo. Chapeau bas Michał!

Budzyńska Ola

Nieperfekcyjna pani domu (i dobrze) znana jako Pani Swojego Czasu. Uczy kobiety jak zarządzać swoim czasem i jak mieć go więcej, na to, co naprawdę ważne. Od 2014 roku z wielkim sukcesem prowadzi biznes online oparty głównie na sprzedaży kursów online dla kobiet. Pokazuje jak bez nadęcia i spiny oraz totalnie na własnych zasadach prowadzić dochodowy biznes w Polsce.

Zdjęcie Pani Swojego Czasu

Rowińska Kamila

Kobieta sukcesu i jedyna kobieta wśród top 5 gwiazd rozwoju osobistego w Polsce. Uczy Polaków pracy nad sobą i swoim życiem. Jest przykładem na to, że chcieć, to móc. Dzięki swojej wytrwałości, konsekwencji i skupieniu na celu zaistniała w branży rozwoju osobistego, a na jej flagowe szkolenie pt.: „Kobieta Niezależna“ przychodzi po kilkaset kobiet w każdym mieście, w którym organizuje swoje wystąpienie.

Grafika z cytatem Kamili Rowińskiej

 • Przy tylu ciekawych osobistościach to cieżkie zadanie wybrać tylko 10 🙂 pozdrawiam

  • Pani od Marketingu

   Było ciężko, ale wybrałam te osoby, które dla mnie samej są inspiracją i wzorem. 🙂 Dziękuję za komentarz i pozdrawiam ciepło. 🙂

 • Szkatułka Ami

  4 nazwiska znam dobrze, o reszcie pierwszy raz czytam 🙂 Ale ja tak mam, mało przywiązuję głowę do zapamiętania nazwiska 🙂

  • Pani od Marketingu

   Cieszę się, że choć trochę mogłam Ciebie zaskoczyć. 😉 Ja również mam ten sam problem – nie pamiętam nazwisk aktorów, reżyserów, autorów książek. 🙂 Ale z tym już się pogodziłam. 🙂 Po prostu tak mamy! 🙂